Klassiset kamerat 2021

22.9.2021

Lauantaina 9. lokakuuta järjestetään perinteinen Klassiset kamerat -myyntitapahtuma klo 10-15 JAS Kameratekniikka Oy:n tiloissa, Mannerheimintie 160. Tapahtuma toteutetaan terveysturvallisesti tapahtumahetkellä voimassa olevien ohjeiden mukaan.

Myyntipöydän hinta yhdistyksen jäsenille on 20 euroa ja muille 25 euroa. Pöytävaraukset viimeistään 5. lokakuuta sähköpostilla osoitteeseen: seppo.leppanen@luukku.com

Pöydät jaetaan varausjärjestyksessä.

Uutena myyntitapahtuman osallistumismuotona kokeillaan yhdistyksen yhteispöytää, johon myyntitavaraa voivat tuoda jäsenet, joilla ei ole tarvetta kokonaisen pöydän varaamiseen. Yhdistyksen edustaja hoitaa myyntitavaran esillepanon ja myyntimaksujen keräämisen. Myydyistä tarvikkeista yhdistys ottaa 10 %:n provision. Ohjeellinen määrä sopivasta myyntitavaran määrästä on kenkälaatikollinen tai korkeintaan kaksi. Pöytävaraukset samoin viimeistään 5. lokakuuta sähköpostilla osoitteeseen: hannu.m@teknofokus.fi

Yhteispöytään osallistuville toimitetaan aikanaan tarpeelliset toimintaohjeet.